ESTETİK GÜNLÜĞÜ

fotografla gelen hastalar

İnsanların, fotoğrafta gösterdikleri burun ya da memenin aynısından istemeleri sağlıklı mıdır?

emzirebilir miyim

Ameliyattan sonraki dönemlerde anne olmak isteyen kişilerin, emzirme süreçlerinin bundan nasıl etkileneceği konusunda bilgilendirilmeleri gerekiyor. Meme küçültme operasyonuyla ilgili çeşitli teknikler var.

silikon kanser yapar mi

Yapılan araştırmalarda silikon meme protezi olan hastalarda meme kanseri oranlarında fazlalık saptanmamıştır. Meme dokusunun az olması meme protezi olan kişilerde meme kanserinin çok az oranda daha az görülmesine bile sebep olabilir.

yaslaniyoruz

Yaşlanma sürecinin aydınlatılmasında her geçen gün yeni bir buluş gerçek oluyor. Bu yolla yeni ilaçlar veya zaten vücudumuzda olan ve yaşlandıkça azalan maddeler keşfediliyor. Bu maddelerin bazen dışarıdan verilmesiyle deneysel ve klinik anlamda yaşlılık sürecinin bazı belirtileri azaltılabiliyor ve engellenebiliyor. Bu son buluş da bunlardan biri.

buyudum artik

Yüz gelişimi kişiden kişiye değişse de 16 yaş civarı rinoplasti ameliyatı için uygundur. 18 yaşına kadar veya kişinin gerçekten bağımsız karar alacak bilinç yapısına ulaştığıyla ilgili şüphemiz olduğunda hastamıza eşlik edecek anne veya babanın ilk görüşmede ameliyat kararı alırken bulunmasını istiyoruz ve karar sonrası yaş anlamında reşit olmayan hastalarımızda aslında muhattabımız anne veya baba oluyor.